راهنمای خرید تاب ریلکسی مناسب فضای باز

راهنمای خرید تاب ریلکسی مناسب فضای باز

فهرست محتوا

آیا قصد دارید پس از گذراندن یک روز سخت و پر مشغله، ساعتی را در فضای باز استراحت کنید؟ یا به دنبال یک راه‌حل و راهنمایی برای خرید تاب ریلکسی مناسب فضای باز هستید؟ می‌دانید این وسیله چه ویژگی‌هایی دارد؟ تاب ریلکسی نوعی وسیله‌ تزئینی در محیط‌های داخل خانه یا خارج از آن است که افراد می‌توانند با خرید این وسیله استراحتی فوق‌العاده برای خود ایجاد کنند.

تاب ریلکسی؛ تجربه استراحتی لذت بخش

تاب ریلکسی یا تاب راحتی وسیله‌ای است که می‌تواند به صورت تک نفره یا دو نفره ساخته شود. هدف از ساخت این تاب، لذت بردن از فضای اطراف و استراحت پس از یک روز کاری سخت و پر مشغله است. برای خرید تاب ریلکسی شما باید به نکات مختلفی توجه کنید تا بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید. در ابتدا اگر شما می‌خواهید تابی را جهت استراحت خود انتخاب کنید باید از قبل محل قرار گرفتن آن را مشخص نمایید. پس از آنکه مشخص کردید در کجا قرار بگیرد، می‌توانید به فکر خرید بهترین و استانداردترین تاب ریلکسی باشید.

راهنمای خرید تاب ریلکسی مناسب فضای باز

نکات مختلف در هنگام خرید تاب ریلکسی

اگر شما قصد دارید یک تاب ریلکسی با میز و صندلی حصیری برای خود در محیط باز خریداری نمایید باید به نکات مختلفی توجه کنید تا بدین صورت بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید. البته تاب ریلکسی در مدل‌ها و جنس‌های مختلفی تولید شده که یکی از این آن‌ها حصیر است و اگر با میز و صندلی حصیری کنار هم قرار گیرند، ترکیبی خارق‌العاده به محیط مورد نظر شما خواهند داد. در ادامه برخی از نکاتی که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنید آمده است.

انتخاب مناسب ‌ترین مدل برای تاب ریلکسی

در ابتدا مهم‌ترین نکته‌ای که شما باید به هنگام خرید تاب ریلکسی انتخاب کنید، مدل آن است. تاب‌های ریلکسی به مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به مدل s، مدل اشکی، مدل نیم دایره، مدل ساحلی و مدل قفسی اشاره کرد. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید و در محیط مورد نظر قرار دهید و با میز و صندلی حصیری ترکیبی جذاب را خلق کنید.

داشتن اندازه دقیق صندلی

از دیگر نکات بسیار مهم داشتن دانستن اندازه دقیق صندلی است. به همین سبب در ابتدا باید مشخص نمایید که برای چه منظور از آن استفاده می‌کنید. از طرف دیگر برای تهیه تاب ریلکسی شما باید اندازه محیط، باغ یا فضا را داشته باشید و با توجه به آن اقدام به خرید نمایید. به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید به مدت کوتاه و در فضایی کوچک مانند خانه از تاب ریلکسی استفاده کنید، باید کوچک‌ترین سایز را خریداری و در محل مورد نظر خود قرار دهید.

جنس تاب و زنجیر

از دیگر مسائلی که شما به هنگام خرید تاب ریلکسی باید به آن توجه کنید، جنس و نوع تاب و زنجیر است. به عنوان مثال اگر شما می‌خواهید این تاب را در خارج از منزل استفاده کنید باید توجهی ویژه به زنگ نزدن آن داشته باشید. همچنین برای تهیه تاب شما باید شکل ظاهری آن را بر اساس سلیقه و نوع استفاده خود انتخاب کنید. بدون شک انتخاب تاب برای محیط‌های سربسته مانند خانه بسیار راحت‌تر از دیگر محیط‌ها از جمله محیط‌های باز است زیرا تاب‌هایی که در داخل محیط باز استفاده می‌شوند بیشتر در معرض خرابی یا آسیب‌پذیری قرار می‌گیرند.

وجود سایبان

امروزه با توجه به پیشرفت در حوزه ساخت تاب‌های ریلکسی، ویژگی‌های گوناگونی در زمینه ساخت آن‌ها در نظر گرفته شده است. وجود سایبان در تاب‌های ریلکسی ویژگی بسیار خاص بوده که به تازگی به این دسته از تاب‌های اضافه شده. معمولاً صندلی‌هایی که در معرض نور خورشید قرار دارند و افراد نمی‌خواهند نور خورشید به آن‌ها مستقیم بتاپد از این مدل از تاب‌ها استفاده می‌کنند. همچنین بیشتر سایبان‌ها ضد آب بوده و شما می‌توانید به هنگام بارش باران از آن‌ها استفاده کرده و از محیط بارانی لذت ببرید.

قابلیت تنظیم ارتفاع برای تاب ریلکسی

به هنگام تهیه تاب ریلکسی به یاد داشته باشید که ارتفاع تاب ریلکسی شما قابل تنظیم و تغییر‌پذیر باشد. می‌توانید با تغییر ارتفاع آن استراحتی راحت‌تر و دلچسب‌تر داشته باشید‌.

وجود کوسن

امروزه برخی از تاب‌های ریلکسی به همراه خود کوسن داشته و کوسن آن‌ها به قسمت تاب وصل است. این موضوع باعث کاهش هزینه‌های آن به هنگام خرید می‌شود. اگر مایلید تاب ریلکسی خود را داخل محیط خانه‌ نصب کنید، توجهی ویژه به رنگ کوسن آن داشته باشید. شما می‌توانید رنگ کوسن را با توجه به رنگ مبل‌ها یا دیگر اجزای موجود در خانه یا با میز و صندلی حصیری داخل محیط باز، ست کنید. پس بهتر است در انتخاب پارچه تاب هم دقت بالایی داشت.

ظرفیت تاب ریلکسی

اگر شما می‌خواهید تابی به اندازه محیط خود خریداری کنید و قصد دارید فضای زیادی از محیط خانه خود را اشغال نکند؛ به اندازه، موقعیت و ظرفیت تاب توجه داشته باشید. به طور کلی تاب‌های تک نفره عرضی در حدود cm۱۱۰ تا cm۱۴۰ و طولی با اندازه cm۱۹۰ تا cm۲۰۰ دارند. همچنین تاب‌های دو نفره عرض از  cm۱۴۰ تا cm۱۶۰ و طول آن cm۱۹۰ تا m۲۰۰ بوده که در مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید شده و روانه بازار می‌شوند. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید تاب ریلکسی مورد نظر را تهیه کنید.

پایه جهت نصب تاب ریلکسی

نکته دیگری که در راهنمای خرید تاب ریلکسی مناسب فضای باز باید به آن توجه کنید پایه آن است. برخی از تاب‌های ریلکسی برای نصب در محیط مورد نظر، نیاز به پایه دارند که در این صورت باید پایه‌ای ضد زنگ داشته باشند.

لوازم جانبی برای تاب ریلکسی خارج از خانه

اگر شما می‌خواهید تاب ریلکسی را برای خارج از محیط خانه خود خریداری کنید باید به لوازم جانبی آن نیز توجه داشته باشید. به عنوان مثال خرید جداگانه کاور یا روکش برای تاب ریلکسی برای خارج از خانه امری مهم و ضروری به منظور جلوگیری از زنگ زدن است.

راهنمای خرید تاب ریلکسی مناسب فضای باز

چگونه می ‌توان از تاب‌های ریلکسی مراقبت کرد؟

تاب‌های ریلکسی وسیله‌هایی تزئینی بوده که در محیط خانه یا محیط باز قرار می‌گیرند. این تاب‌ها با توجه به موقعیت قرارگیری خود نیاز به مراقبت دارند. بنابراین اگر قصد دارید تاب ریلکسی مناسب فضای باز خریداری کنید باید برای این دسته از تاب‌ها چتر تهیه کرده و سر زمان مناسب و به صورت دوره‌ای اقدام به روغن‌کاری کنید.

سخن پایانی

خرید مدل‌های مختلف تاب ریلکسی در کنار میز و صندلی حصیری اگر با رعایت نکات مختلف و مهم آن صورت گیرد، می‌تواند فضایی زیبا و دلنشین را به شما هدیه کند. از جمله نکات مهمی که در راهنمای خرید تاب ریلکسی مناسب فضای باز باید به آن توجه کرد می‌توان به اندازه، قابلیت تنظیم ارتفاع، ضد رنگ بودن پایه، لوازم جانبی، ظرفیت، وجود کوسن، وجود سایبان، مدل و جنس تاب اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات سایت