رویه‌های بازگرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های باغ کالا بوده است و باغ کالا در این راستا می‏‌ کوشد تا هر سفارش را در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد.

با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.

اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مانند رنگ، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش باغ کالا از طریق پر نمودن فرم مرجوعی کالا  اطلاع داده شود.

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

توجه بند 1:انصراف از خرید و درخواست مرجوعی، به کالایی تعلق می ‌گیرد که باز نشده باشد، هیچگونه دخل و تصرف، باز کردن بسته ‌بندی اولیه، پلمب، برچسب ‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌ تر به واحد پیگیری سفارشات باغ کالا (شماره تلفن 76204357-021) اطلاع داده شود.

اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 3 روز‏، باید انصراف خود را از طریق پر نمودن فرم مرجوعی کالا به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

با استناد به “توجه بند 1” در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان ‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود.

لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال و برگشت کالا به عهده مشتری خواهد بود.

این بدین معنی است که کالایی که دارای خدمات ارسال رایگان هم بوده است، شامل هزینه ارسال و بازگشت خواهد بود.

در صورت استفاده از تخفیف در زمان خرید، از نظر قانونی تخفیف مورد نظر مجدد قابل استفاده نیست و تنها اصل پول پرداختی برای کالا منهای هزینه های ارسال و دریافت برگردانده خواهد شد.

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌ های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و باغ کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می ‌‏کند.

در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه تحویل قابل مشاهده باشد، مطمئن باشید که ایراد از طرف شرکت های حمل و نقل است و از امضاء برگه تحویل کالا جداً خودداری نمایید (در غیر این صورت هرگونه عیب و نقص از جانب باغ کالا ساقط می باشد) و سریع به واحد پیگیری سفارشات باغ کالا (شماره تلفن 76204357-021) اطلاع داده شود تا راهنمایی های لازم داده شود.

آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش از طریق پر نمودن فرم مرجوعی کالا اطلاع داده شود.

***نکته بسیار مهم***

سرویس بازگرداندن کالا، فقط شامل محصولاتی است که از طریق فروشگاه اینترنتی باغ کالا خریداری شده باشند، و خرید محصول های باغ کالا از فروشندگان یا شعب باغ کالا، تحت پوشش این طرح نیستند. ضمنا محصول خریداری شده باید جزو محصولات روتین شرکت باغ کالا باشد و در صورت سفارشی سازی، امکان بازگرداندن محصول، به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.

توجه: پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می ‌شود.

در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه به صورت امانت نزد باغ کالا در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ ماند و با انقضای این مهلت باغ کالا در قبال کالا و زیان ‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

کالا را چطور ارسال کنید؟

لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی و خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش باغ کالا جداً، خودداری کنید.

برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌ بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا بسته بندی اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش باغ کالا برسد، هزینه‌ های ارسال به عهده باغ کالا است.

برای واریز هزینه حمل و نقل به حساب مشتری، قبض شرکت ارسال کننده با مهر شرکت ارسال کننده باید همراه کالا  به باغ کالا ارسال شود.

در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان باغ کالا، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

کارشناسان خدمات پس از فروش باغ کالا ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می ‌‏کنند.

اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌ دیدگی توسط کارشناسان باغ کالا تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌ تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است.

اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ باغ کالا بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می ‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می ‌کند.

بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌ شود.

برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می ‌کند و برای کالای ارزان‌ تر، باغ کالا تفاوت را به حساب مشتری واریز می ‌کند.

اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی ‌کند و باغ کالا در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچگونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا درج شده در فاکتور به مشتری را می ‌پذیرد.

پس از دریافت و پذیرش کالا توسط باغ کالا، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین یک هفته کاری زمان خواهد برد.

از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، در اسرع وقت مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

ملاک عمل و اقدام باغ کالا، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش است.

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

تنها روش درخواست مرجوعی کالا پر نمودن فرم مرجوعی کالا می باشد.

خسارت در هنگام حمل و نقل

باغ کالا همواره نهایت تلاش خود را می‏‌ کند تا کلیه سفارش‏‌ ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد.

در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه تحویل قابل مشاهده باشد، مطمئن باشید که ایراد از طرف شرکت های حمل و نقل است و از امضاء برگه تحویل کالا جداً خودداری نمایید (در غیر این صورت هرگونه عیب و نقص از جانب باغ کالا ساقط می باشد) و سریع به واحد پیگیری سفارشات باغ کالا (شماره تلفن 76204357-021) اطلاع داده شود تا راهنمایی های لازم اعلام گردد.

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت ‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و باغ کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏ کند.

آسیب ‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش باغ کالا اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش باغ کالا ارسال شود.

تشکر از شما مشتری گرامی که به ما اعتماد کردید، ما تمام تلاش خود را انجام می دهیم، تا رضایت شما را کسب نماییم.