وبلاگ

روف گاردن

روف گاردن

روف گاردن چیست؟

روف گاردن یا بام سبز فضای سبزی هستند که در روی بام ساختمان های مسکونی ، صنعتی و تجاری ایجاد می شوند بام سبز برای تفریح ، فضای بازی، سایه و پناهگاه ، بهبود معماری و ایجاد محیط مناسب زندگی برای پرندگان و یا به سادگی به عنوان یک منطقه سبز طراحی می شوند.

فواید روف گاردن

روف گاردن ها فواید بسیار دارند بخصوص اگر بصورت وسیع و در همه سطح شهر روف گادن داشته باشیم اثرات فوق العاده ای در آب و هوای شهر ها می گذارند.

بر خلاف سقف‌های سنتی (موزاییک یا آسفالت)، سقف‌های سبز از طریق جذب گرما به جای بازتاب آن مانند یک عایق طبیعی برای ساختمان‌ عمل کنند.

​گیاهان موجود در بام سبز ذرات آلاینده هوا را از بین می‌برند، اکسیژن تولید می‌کنند و سایه ایجاد می‌کنند.علاوه بر این، پشت‌بام‌های سبز تا دو برابر سقف سنتی قادر به حفاظت طبیعی در برابر گرمای شدید، هستند.​

طراحی روف گاردن

تنوع طراحی در بام های سبز بسیار زیاد است و هر کس با توجه به مساحت بام و میزان هزینه ای که می خواهد برای این کار در نظر بگیرد میتواند طرح های متفاوتی را اجرا کند . اما بطور کلی در بام سبز فضای سبز شامل گیاهانی که بتوانند تابش آفتاب و دمای بالای هوا در تابستان و سرمای زمستان را تحمل کنند وجود دارد. در کنار این گیاهان آلاچیق ، میز و صندلی باغی ، باربیکیو و … هم قرار داده می شود.

همچنین ممکن است برای کف روف گاردن از چمن مصنوعی استفاده شود که نیاز به نگهداری خاصی ندارد و چنانچه پشت بام ما از خانه های همجوار دید داشته باشد با استفاده از فنس چمنی میتوان این دید را به راحتی و بصورت کاملا زیبا و جذاب محدود کرد.

فنس چمنی در بام سبز

فنس چمنی در بام سبز

بام سبز برای رستوران ها

بام سبز برای رستوران ها

روف گاردن

روف گاردن

چمن مصنوعی در بام سبز

چمن مصنوعی در بام سبز

مبلمان حصیری در روف گاردن

مبلمان حصیری در روف گاردن

سایبان در بام سبز

سایبان در بام سبز

بام سبز برای کافی شاپ

بام سبز برای کافی شاپ

بام سبز یا روف گاردن

بام سبز یا رووف گاردن

بام سبز زیبا

بام سبز زیبا

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت نظرات بنویسید

بازگشت بە لیست

2 فکر در مورد “ روف گاردن

  1. محمدزاده گفت:

    سلام ببخشید میشه روی سقف استخر هم داشته باشیم ؟

  2. حمیرا گفت:

    مطلب خوبی بود دست شما درد نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.