پمپ آب

محصولات پمپ

قیمت اصلی 27,000,000 ﷼ بود.قیمت فعلی 25,700,000 ﷼ است.
قیمت اصلی 17,000,000 ﷼ بود.قیمت فعلی 15,900,000 ﷼ است.
قیمت اصلی 37,000,000 ﷼ بود.قیمت فعلی 33,900,000 ﷼ است.
قیمت اصلی 70,000,000 ﷼ بود.قیمت فعلی 68,500,000 ﷼ است.
قیمت اصلی 34,500,000 ﷼ بود.قیمت فعلی 32,750,000 ﷼ است.
قیمت اصلی 63,000,000 ﷼ بود.قیمت فعلی 61,100,000 ﷼ است.

گروه تولیدی راه سبز کلبه ها جهت سهولت در خرید مشتریان محترم خود زمینه خرید آنلاین را برای آنان فراهم نموده است. شما عزیزان می توانید به راحتی خرید خود را از طریق سایت انجام داده و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر از خرید پمپ آب با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

پمپ آب
پمپ آب

چرا باغ کالا

در باغ کالا کلیه محصول ها قابل مقایسه هستند و مشخصه آنها به صورت کامل آورده شده است، که باعث می شود شما انتخاب دقیق تری را نسبت به نیاز خود داشته باشید.

پمپ آب از لوازم تصفیه آب از آلاینده‌هایی است که با چشم قابل دیدن هستند. درواقع تمام کارکرد استخر به راندمان پمپ آن بستگی دارد. پمپ با ساز و کاری که در ادامه توضیح می‌دهیم آب استخر را به گردش درمی‌آورد و با این عمل سبب گندزدایی و پاکسازیی آب می‌شود. در نتیجه از لجن بستن کف و دیواره‌های استخر محافظت می‌کند. به این کار سیرکوله کردن نیز گفته می‌شود. در روند سیرکوله کردن مواد شیمیایی و ضدعفونی و کلر را به نحو مساوی در سر تا سر آب پخش می‌کند.

نحوه کار پمپ آب

به زبان ساده پمپ‌ها در مرحله اول آب استخر را مکش کرده به سمت فیلتر می‌فرستد. از آنجا به سمت هیتر رفته و بعد به دستگاه کلرزن می‌رسد. بنابراین آب تصفیه شده قبل از ورود مجدد به استخر گرم و ضدعفونی شده می‌شود. این دما بین صفر تا 60 درجه سانتی‌گراد متغیر است. دستگاه پمپ آب استخر از نیروی گریز از مرکز برای تصفیه آب بهره می‌جوید و برای مکش آب به پمپ همچون نی نوشیدنی به فشار اتمسفر متکی است. در واقع پمپ‌های استخر ترکیبی از یک موتور الکتریکی و یک «انتهای مرطوب» هیدرولیک هستند. هنگامی که آب از طریق پروانه چرخان رانده می‌شود، انرژی الکتریکی به حرکت مکانیکی تبدیل می‌شود. «انتهای مرطوب» یا انتهای هیدرولیک، جایی است که آب قبل از خروج از سیستم فیلتر به پمپ وارد می‌شود.

اجزای پمپ آب استخر

موتور

موتور به پشت پمپ متصل است و جریان الکتریکی را به حرکت مکانیکی چرخش پروانه تبدیل می‌کند. هر چه پمپ کارآمدتر باشد، میزان برق کمتری برای انجام کار مورد نیاز است.

پمپ

قطعات پمپ حجمی از آب را هدایت می‌کند و به حرکت در می‌آورد. اگر انتهای مرطوب کارآمد باشد، با حرکت آب در پمپ، مقاومت کمتری تولید می‌شود و جریان آب کمتری مسدود می‌شود.

پمپ آب

قسمت‌های اصلی پمپ آب

 • پروانه

پروانه مهمترین قسمت پمپ آب است. این تنها قسمت متحرک پمپ است. پروانه آب را با سرعت بسیار بالایی به حرکت درمی‌آورد و می‌مکد و به سمت فیلتر یا صافی هل می‌دهد.

پروانه‌ها سه نوع‌اند:

 • پروانه‌های باز برای پمپ‌های زباله و فاضلاب استفاده می‌شود و اصطلاحاً لجن‌کش است.
 • پروانه‌های نیمه باز در پمپ‌های استخر قدیمی استفاده می‌شود که سرعت پایینی دارند.
 • پروانه‌های بسته با صرفه‌ترین و آسان‌ترین پروانه‌ها برای مکش و تصفیه آب هستند. آن‌ها تا 50 درصد از پروانه‌های باز یا نیمه باز دبی بیشتر و هد پایین‌تری دارند.
 • سبد پمپ یا صافی

سبد پمپ یا همان فیلتر زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کند تا پروانه را از گرفتگی و آسیب محافظت کند. پوشش صافی برای آب‌بندی و جلوگیری از ورود هوا به داخل محفظه پمپ به کار می‌رود. تمام هوا باید تخلیه شود تا پمپ پر شود. این به معنای برقراری مجدد جریان آب توسط پمپ است. هنگامی که پمپ روشن می‌شود، آب به پمپ یا محفظه یا صافی ریخته می‌شود. همان‌طور که پروانه می‌چرخد، آب را روی لبه آن پرتاب می‌کند و در این فرآیند هوا را تخلیه می‌کند. این به نوبه خود مکش ایجاد می‌کند.

 • محفظه آب‌بندی پمپ

این دستگاه سرامیکی و گرافیتی جلوی نشت آب به محور موتور را می‌گیرد، چون با نیروی گریز از مرکز کار می‌کند. محفظه آب‌بندی پمپ دارای فنری برای تنظیم ترازبندی نادرست است و با آب خنک می‌شود. مهم است که به یاد داشته باشید که محفظه آب‌بندی پمپ هرگز نباید روغن کاری یا خشک شود. محفظه آب‌بندی پمپ و حلقه‌های واشر و پوشش صافی قطعات قابل تعویض پمپ‌های استخر هستند.

اگر پمپ با ظرفیت کامل کار نمی‌کند، توصیه می‌کنیم واشر و محفظه آب‌بندی پمپ مکانیکی را بررسی کنید. این قطعات می‌توانند در طول زمان متلاشی شوند و باعث نشت هوا و کاهش مقدار خلاء شوند. موتور پمپ نیز ممکن است پس از سال‌ها فرسودگی خراب شود. خوشبختانه تعویض موتور هم بسیار مقرون به صرفه‌تر از خرید یک پمپ استخر جدید است.

اجزای بیرونی پمپ آب

 • کف‌شور

کف‌شور در قسمت عمیق استخر، آنجا که آب به سمت پایین سرریز می‌کند، نصب می‌شود و آب را به سمت مجرای اصلی ورودی پمپ هدایت می‌کند.

 • اسکیمر

اسکیمر در لبه استخر کار گذاشته می‌شود و اجسام شناور روی آب از برگ و حشره گرفته تا لوسیون و قطرات چربی را جمع‌آوری می‌کند و آب اضافه سپس از پمپ باز می‌گردد.

 • سرریز

در قسمت خارجی استخر نصب می‌شود و آب خارج شده از استخر را به سیستم تصفیه منتقل می‌کند.

 • مجرای خروجی پمپ

آب تصفیه شده و پالایش شده با نیروی فشار پمپ از مجراهای اصلی خروجی آن، دوباره به استخر برمی‌گردد.

پمپ آب
پمپ آب

انواع پمپ آب 

انتخاب نوع پمپ استخر منوط به عوامل مختلفی است. از جمله حجم استخر برحسب متر مکعب، یا میزان مصرف انرژی، نرخ جریان، اندازه فیلتر استخر. آب استخر بایسته است در روز 8 ساعت به طور کامل به اصطلاح سیرکوله و تصفیه و ضدعفونی شود. هر چقدر که به هر دلیلی بخواهیم این زمان را کاهش دهیم باید پمپی را انتخاب کنیم که دبی بالاتری داشته باشد. بهترین انتخاب پمپ آن است که توان بالاتری در هد و دبی داشته باشد که با سرعت بالاتری بسته به حجم آب و تجهیزات دیگر، آب را تصفیه کند.

هد درواقع همان میزان فشار و قدرت پمپ و دبی میزان آبی است که پمپ می‌تواند در یک واحد زمانی مشخص مکش و پمپاژ کند.

پمپ‌های آب استخر در سه نوع تک ‌سرعته و دو سرعته و سرعت متغیر هستند که این میان بیشتر شرکت‌ها از پمپ تک ‌سرعته استفاده می‌کنند. البته استخرهای پیشرفته و مجهز از پمپ‌های چند سرعته استفاده می‌کنند که دور متغیر دارند و طول عمر بالاتر و صدای کمتری دارند. دو سرعته هم در دو دور بالا و پایین کار می‌کند که بسته به نیاز تغییر می‌کنند و در صرفه‌جویی برق مثمر ثمر می‌افتند.

نکاتی در مورد جنس بعضی اجزا:

 1. جنس بدنه یا پوسته پمپ آب استخر باید ترکیبی از پلاستیک و پلیمر باشد که از مقاومت بالایی در برابر اسید، کلر و خوردگی برخوردار است.
 2. جنس پروانه اگر از استیل باشد، کارایی بهتری برای کاهش صدا دارد.
 3. همه پمپ‌های استخری استرینر یک دست و یک نواختی دارند که این خصوصیت باعث می‌شود نیاز به آب‌بندی کمتری داشته باشند و جنس بدنه و پمپ با هم موافق باشد. بنابراین در این نوع طراحی، پمپ عملکرد استاندارد و باکیفیت‌تری خواهد داشت.